piątek, lutego 17, 2012

Pierwszy strzał: Mass Effect 3 Demo - Multiplayer


  W demie Mass Effect 3 oprócz dwóch misji dla pojedynczego gracza, znajduje się również tryb kooperacji, który pozwala na wspólną grę czterech graczy naraz. Tryb Co-Op pozwala na rozgrywkę na dwóch mapach i trzech poziomach trudności.  W tym trybie kierujemy postacią, niezwiązaną z trybem fabularnym, stworzoną przez kreatora, który sprowadza się do wyboru klasy oraz rasy, podania imienia(które nie jest widoczne dla osób trzecich) i zmiany kolorystyki pancerza. Na początku możemy wybrać tylko rasę ludzką w każdej klasie, które nie różnią się od tych znajdujących się w trybie singleplayer.  Gra sprowadza się do odpierania fal oddziałów korporacji Cerberus oraz wykonywania zadań właśnie z nimi związanych, musimy zabić zaznaczonych przeciwników, przejąć dane z komputerów Cerberusa by zyskało na tym Przymierze, uruchomić odpowiednie przekaźniki wojsk Przymierza oraz wyłączyć osprzętowanie Cerberusa używane do indoktrynacji. Na wykonanie poszczególnych zadań mamy odpowiednią ilość czasu, jeżeli nie zdążymy ich wykonać gra zostaje przerwana.


  Za wykonywanie zadań otrzymujemy kredyty, które potem możemy wykorzystać na kupno przedmiotów nazywanych pakietami, są to odpowiednio, pakiet podstawowy(można go nabyć na samym starcie rozgrywki), pakiet rekruta(koszt 5000 kredytów) oraz pakiet weterana(koszt 20000 kredytów). Każdy z pakietów zawiera kilka losowych przedmiotów, mogą to być przeróżne modyfikacje i dodatki do broni, zaopatrzenie do wykorzystania w grze, lub też nowe rasy dla odpowiedniej klasy.

  Rozwój postaci wygląda podobnie do tego zawartego w Mass Effect 2 z jedną nowością, zamiast zwykłego zwiększania poziomu danej mocy/umiejętności, możemy wybrać jedną z dwóch opcji od poziomu 4 wzwyż.  Moim zdaniem, tryb kooperacji jest bardzo ciekawą opcję w Mass Effect 3, rzekłbym, że tego brakowało w drugiej części gry. Mam nadzieję, że w pełnej wersji gry dostępnych będzie o wiele więcej map oraz przeciwników, ciekawie wyglądała by bitwa ze Żniwiarzami. Chciałbym również ujrzeć misje fabularne na styl tych z trybu dla pojedynczego gracza.

Autor: Michał "DeMichel" Małaczek

1 komentarz: