czwartek, lutego 16, 2012

Pierwszy strzał: Pecetowe demo Mass Effect 3


  Początkowo w wersji demo walczymy z siłami Żniwiarzy, którzy nacierają na Ziemię, wraz z Andersonem mamy za zadanie przedostać się na pokład Normandii znanej z pierwszej i drugiej części gry.


  Do wyboru są oczywiście klasy postaci, Adept, Inżynier, Żołnierz, Szturmowiec, Szpieg oraz Strażnik, czyli pod tym względem nie ma żadnych zmian w porównaniu do Mass Effecta 2.


  Nowością w tej części gry jest możliwość wybrania trybu gry a są to:

  • Akcją, czyli grą nastawioną typowo na walkę z przeciwnikami, rozmowy są przedstawione, jako przerywniki filmowe bez opcji dialogowych,
  • RPG, czyli standardowy tryb, taki sam jak ME1/2,
  • Fabuła, wybór tej opcji spowoduje znaczne osłabienie przeciwników, co pozwoli na grę nastawioną właśnie na historie w niej zawartą.

  W pierwszej misji, przyjdzie nam spotkać starych znajomych, jak właśnie Anderson oraz Ashley Williams lub Kaidan Alenko (w zależności od wybranej opcji podczas tworzenia postaci), jak i nowego kompana, Jamesa Vegę.


  Oceniając tylko pierwszą część dema Mass Effect 3, powiedziałbym, że przytłacza swoją spektakularnością (najazd Żniwiarzy na Ziemię), co do rozgrywki to nie ma dużo zmian, a jeżeli są to kosmetyczne i dające więcej frajdy z gry w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii.

  Jedyne zastrzeżenie mogę mieć do jakości wykonania tekstur oponentów jak i pancerzy/strojów, są okropne, jakby wyskalowane do wysokiej rozdzielczości prosto z konsol, nie wygląda to za ciekawie, mam nadzieję, że w pełnej wersji gry będzie inaczej.


  Poniżej możecie zobaczyć przebieg pierwszej z dwóch misji znajdującej się w grze, niedługo opinia o drugiej misji.


Autor: Michał "DeMichel" Małaczek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz